Muhammed Ali – En Büyük Benim Hayat Hikayem Pdf İndir

Muhammed Ali – En Büyük Benim Hayat Hikayem
Tarihte hiçbir boksör dünyanın dikkatini senin kadar üzerinde toplamadı. Daha önce boksu aklından bile geçirmemiş, hatta herhangi bir spora bile ilgi duymamış insanların ilgi odağı oldun.
Yeni nesil Muhammed Ali’yi 1996 Olimpiyatları’nda Parkinson hastalığı nedeniyle elleri titreyerek yaktığı Olimpiyat Meşalesi’yle tanıdı. Oysa 1960’larda ve 1970’lerde Ali; ırkçılık, politika, din ve boks arenalarında Amerika ve bütün dünyada zihinlere damgasını vurmuş büyük bir şahsiyettir.
Boks kariyerinde zirveye tırmanan genç Cassius Clay, Müslüman olur ve Muhammed Ali adıyla “Beyaz Amerikalıların” antipatisini toplar. Üstelik hızla gelişen siyah Müslüman Amerikalı bilinciyle Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanının elinden alınması ve hapis cezasına çarptırılması pahasına Vietnam Savaşı’na katılmayı reddeder. Böylece bir yandan Amerika’nın büyük bir kesiminin nefret ve düşmanlığına maruz kalırken öte yandan da siyasi arenada genç siyah Amerikalılar ve liberaller arasında bir kahraman hâline gelir.
Her zaman doğru olduğuna inandığı şeyi yapan cesur bir siyah Müslüman boksörün hikâyesini kendi ağzından anlatan tek kitap!

Çocuk ve Basketbol Pdf İndir

Çocuk ve Basketbol

Birçok spor branşında olduğu gibi basketbolda da erken yaşlarda alınan sportif eğitimin yüksek performans yaşındaki sportif performansa etkisi büyüktür. Kitap da basketbol sporunu öğrenmek ve öğretmek isteyen eğitimci ve çocuklar için hazırlanmış bir çalışmadır. Bu nedenle kitap basketbola yeni başlayanların eğitimine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Kitapta, temel teknik becerilerin kazanılması, bilimsel metotlarla öğretilmesi, sakatlıklardan korunma, ilk yardım ve beslenme konuları işlenmiştir. …

 

Formula 1 2006 Sezon Değerlendirmesi (Ciltli) Pdf İndir

Formula 1 2006 Sezon Değerlendirmesi (Ciltli)
Official Formula 1 Sezon Değerlendirmesi 2006, okuyucuların sezondaki 18 yarışın perde arkasındaki olayları ilk elden detaylı olarak öğrenmelerini sağlayan ‘her-alana-giriş’ kartı niteliğinde. Bu büyüleyici kitabın sahip olduğu eşsiz yaklaşım Formula 1 dünyasının -aşağıda fotoğrafı yer alan pek çok sürücü dahil- kilit isimlerinin sezonun en önemli olaylarına ve kazalarına yeni bir bakış açısı getirmelerine olanak verirken, 2006 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın güvenilir ve kapsamlı bir portresini de sunuyor.

Bir Basketbol Antrenörünün Yol Haritası Pdf İndir

Bir Basketbol Antrenörünün Yol Haritası
Basketbolla genç yaşta tanıştıktan sonra bu oyuna âşık olmam çok uzun sürmedi. Karşıma çıkan her fırsatı değerlendirmeye çalışsam da birçok genç gibi bu oyunda profesyonel olamayacağımı çok acı bir şekilde fark ettim.
Balıkesir’de üniversite öğrencisi olduğum dönemde, sırf bu oyunun içinde kalabilmek için antrenörlük yapmaya karar verdim. Bu süreçte Best Balıkesir Basketbol Kulübü’nde yardımcı antrenör olarak kariyerimin ilk adımını atmış oldum. Elime fırsatların çok hızlı geçmesiyle birlikte, antrenörlükteki ikinci senemde U12-U13-U14 takımlarında baş antrenörlük ve U16 ve U18 takımlarında yardımcı antrenörlük yapma şansı buldum.

Balıkesir serüvenimin ardından, İstanbul’a ailemin yanına geri döndüm ve İstbol Spor Kulubü ile anlaşıp antrenörlük kariyerime devam ettim. İstanbul’da çalışmaya başladığım ilk dönemden itibaren, oyuna farklı açılardan bakarak, tecrübeli antrenörlerden aldığım bilgilerle, oyuncularıma daha fazla yardımcı olabilmek için sürekli araştırmalar yapmaya başladım. Kariyerimin gidişatını derinden etkileyen en önemli hamlem bu olmuştu. Öğrenebildiğim her bilgiyi toplayıp konuşabildiğim herkese sorular sorarak bir defter tutmaya başladım. Bu deftere şu ana kadar karşılaştığım ve öğrenmeye değer gördüğüm her şeyi yazdım.

İstbol ile anlaşmamı bitirmemin ardından Süper Lig’de mücadelesini sürdüren Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’dan video analizi yapmak üzere yardımcı antrenörlük teklifi aldım. Bu teklifi kabul ederek profesyonel seviyeye ilk adımımı atmış oldum ve 2019-2020 sezonunda Büyükçekmece Basketbol’un antrenör kadrosunda yer aldım.

Antrenörlük kariyerimi o tuttuğum defter değiştirdi. Ben de tuttuğum o defterin bir kısmını genç antrenör arkadaşlarımın yararlanabilmesi için bir kitap haline getirmeye karar verdim ve yazarlık serüvenimin ilk adımını atmış oldum.

Bir kitap, bir defter insanın hayatını değiştirebiliyor. Önemli olan bilginin peşinden koşmaya devam edebilmek…

En İyiye Saygı: Muhammed Ali Pdf İndir

En İyiye Saygı: Muhammed Ali
Hauser, Muhammed Ali’nin ne denli olağanüstü bir şahsiyet olduğunu hatırlatırken, onun ışıldayan yanları kadar olumsuz yanları ve hatalarını da tüm açıklığıyla dile getiriyor.” LARRY MERCHANT
 
“Thomas Hauser’ın Muhammed Ali’nin yaşam öyküsünü olanca derinliğiyle
okuyuculara aktardığı bu kitabı anıtsal bir eser niteliğinde.”  THE GUARDIAN
 
“Başka hiçbir sporcuya böyle bir hayat nasip olmadı. Bu muazzam boksörün sadece sporla sınırlı kalmayan yaşam öyküsü ilk kez bu kadar kusursuz bir şekilde ulaşıyor okuyuculara…” THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW
 
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, tüm dünya çapında emsalsiz bir ikon haline gelmiş Muhammed Ali’nin hayat yolculuğunu anlatırken, Ali’nin gerçek dünyasını okuyucuların gözleri önüne sermek adına, son yıllarının üzerine yayılan sis perdesini de aralamaktadır.
 
Muhammed Ali hem sportif hem de kültürel anlamda o kadar geniş bir kitleye hitap etmiştir ki, bu noktaya ulaşabilen kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Toplumsal konuları irdeleyen pek çok araştırmacı Ali’nin yarattığı etkiyi ve ardında bıraktığı kültürel mirası izah etmeye çalışmıştır. Bu kitap sayesinde, Ali gerçeğini çok daha doğru değerlendirebilecek ve hem Ali’yi daha yakından tanıyacak hem de onun dünyaya nasıl yeniden şekil verdiğini kavrayabileceksiniz.
 
New York Times’ın en çok satan yazarları arasında yer alan Thomas Hauser’ın Ali’nin anısına kaleme aldığı bu kitap, Ali’nin hayatını tüm ayrıntılarıyla gözler önüne sererken okuyucuları farklı açılardan düşünmeye itiyor. Boks dünyası haberciliğinin öncü isimlerden olan Hauser’ın Ali’yle olan anılarını ilk ağızdan okuyabileceğiniz bir kitap bu… Hauser’ın haberci kimliğiyle edindiği onlarca yıllık birikimin yanı sıra yazarın kendi kişisel izlenimlerini paylaştığı bu kitap, Ali’nin hayatını yakın çevresindekilerin ve onunla aynı dönemi yaşayan kişilerin gözünden anlatıyor. Ringdeki ve ring dışındaki Ali’yi tüm renkli detaylarıyla gözler önüne seren Hauser’ın kalemi çok ilgi uyandırıcı…

Basketbolda Kondisyon Pdf İndir

Basketbolda Kondisyon
Sporda, geliştirilmiş sporsal yetiler bir şampiyonu sahadaki diğer oyunculardan ayırır. Basketbolda, oyunca ne kadar iyi dripling yapabilir, basket ya da pas atabilir ise, başarılı olma şansı o kadar artar. Ancak, eğer oyuncunun kondisyonel yetileri zayıf ise, basketbola özgü özel beceriler en alt düzeyde geçerlidir. Eğer sözü edilen becerileri-drilleri, bir maç sırasında ve de sezon süresince, fiziksel engellere karşın tekrar tekrar gerçekleştirmeyi sağlayacak fiziksel temel geliştirilmez ise, basketbol drillerinin yapılması çok fazla bir yarar sağlayamayacaktır…

Cantona: Kral Olacak Asi Pdf İndir

Cantona: Kral Olacak Asi
FUTBOL TARİHİNİN TARTIŞMASIZ EN TARTIŞMALI FİGÜRÜ: CANTONA!
 
Küstah, yetenekli, baştan çıkarıcı, umursamaz ve asi… bunlar Eric Cantona’nın karmaşık kişiliğinin arkasındaki birkaç sıfat sadece. Peki ama bu mitin arkasındaki insan aslında kim?
 
Hayatı başarılar ve skandallarla dolu Cantona’nın sık sık takım değiştirmesinden dünyanın dört bir yanından hayranlar edinmesine, futboldan uzaklaşmasından Platini ve Ferguson gibi isimlerin desteğiyle tarih yazmasına, “Kral Eric” diye anılmasından kariyerini gölgeleyen “uçan tekmesine” kadar pek çok konudaki soru bu kitapta aydınlığa kavuşuyor.
 
Bu çalkantılı kariyere şahitlik eden pek çok kişiyle yapılan röportajlarla beslenen Cantona: Kral Olacak Asi’de biyografi konusunda çıtayı yükseklere taşıyan Anglofil gazeteci Philippe Auclair, futbol tarihinin en önemli figürlerinden birinin samimi ve büyüleyici bir portresini çiziyor.
 
Banu Yelkovan’ın önsözüyle
 
 

Dördüncü Yıldız & Alman Futbolunun Kendini Yeniden Keşfi ve Dünyayı Fethi Pdf İndir

Dördüncü Yıldız & Alman Futbolunun Kendini Yeniden Keşfi ve Dünyayı Fethi
13 Temmuz 2014, Dünya Kupası Finali, uzatmaların son on dakikası, André Schürrle’nin soldan kestiği ortayı karşılamak için ceza sahasındaki Mario Götze hafifçe sıçrıyor ve topu göğsüyle yumuşatıyor. Sol ayağıyla yere basıyor, sağ ayağıyla ufak bir adım atıyor, havada süzülürcesine sol ayağıyla topa hamle yapıyor ve top yere değmeden Arjantin kalecisinin yanından geçip uzak köşedeki filelerle buluşuyor…
 
İşte Almanya’ya yaklaşık yirmi beş yıl sonra yeniden Dünya Kupası getiren bu gol, tek bir ânın değil, yıllarca üzerinde çalışılan bir sistemin sonucu. Belki de haddinden fazla sabır gerektiren bir mühendislik sürecinin nihai ürünü.
 
Dördüncü Yıldız’da, gazeteci ve yorumcu Raphael Honigstein, Alman futbolunun 90’ların sonunda başlayan çöküşünden Götze’nin golüne kadar geçen süreçte nasıl bir geri dönüş yaptığını ve böyle bir başarının arkasında ne kadar muazzam bir emek olduğunu gözler önüne seriyor. Bir ülke olarak Almanya’nın üretkenliğine karşın futbolunun kısır kalmasından, göçmen ailelerin çocuklarının milli takımın önemli bir parçası haline gelmesine; Bayernli ve Dortmundlu oyuncuların çekişmelerinden, merkez santraforsuz oynanarak gelen başarılara kadar yirmi yıllık süreçteki neredeyse tüm inişler ve çıkışlar bu kitapta kendine yer buluyor. Honigstein gözlemlerinin yanı sıra yaptığı röportajlarla da bu başarının ardında ne yattığını ortaya çıkarıp bizi Gary Lineker’in sözünü hatırlamaya davet ediyor: “Futbol basit bir oyundur; 22 adam 90 dakika boyunca bir topun peşinde koşar ve nihayetinde her zaman Almanlar kazanır.”

Muhammed Ali / Örnek İnsanlar Dizisi 3 Pdf İndir

Muhammed Ali / Örnek İnsanlar Dizisi 3
Muhammed Ali, sadece ringlerde yumruklarını konuşturan başarılı bir sporcu değildi…

Gerçek bir boks efsanesi olarak ringlere, bütün mazlumların, bütün ezilenlerin ve hor görülenlerin sevgilisi olarak veda etti. Sadece bir sporcu olarak değil, müthiş bir insan olarak da milyonlarca gence örnek oldu..