Çanakkale’de İstanbul’u Kurtarmak Pdf İndir

Çanakkale’de İstanbul’u Kurtarmak
Yazar Çanakkale Muharebeleri’nin sebep,sonuç ve etkileriyleyalnız Türk tarihinde değil,Dünya tarihinde de bir büyük olay olduğu düşüncesinden yola çıkmaktadır.Onun için Olay’ı öncesi ve sonrasıyla incelemeye ve değerlendirmeye çalışmış;oluş sürecinin dar sınırları arasında anlatmakla yetinmemiştir.Bu çabasının hem tarih metodu,hem okuyucunun olanı biteni algılama ufkunu genişletme yönlerinden daha doğru ve yararlı olduğu,olacağı kanısındadır.

Geçit Vermez Çanakkale Pdf İndir

Geçit Vermez Çanakkale
“Yıl 1915 “Çanakkale Boğazı” Dev bir donanma ve kara ordusu” Denizden, karadan, havadan boğazı geçmek için verilen inanılmaz mücadele… Onlara karşı koyan zor koşullar altında Mehmetçik… Üzerine en çok kitap yazılan, türkü yakılan, belgesellere, tarih kitaplarına, şiirlere konulan bir savaş… Doğru, Çanakkale Savaşı ile ilgili pek çok kitap var ama Eğlenceli Tarih-Geçit Vermez Çanakkale gibisi yok.
Neden mi? En güzel karikatürler, çok etkileyici bir dil bu kitapta… Sadece bu kadar mı? Elbette hayır… Ani gelişmeleri yeni baskıları ile duyuran bir gazete, olayları tüm ayrıntıları ile anlatan bir muhabir ve inanılmaz bir savaş… Deniz, kara, hava savaşlarının ay ve ay en ince detayları… Kendiliğinden ateş eden silahlar, gemilere bağlı balonlar, dev savaş gemileri, tek mermi atmadan yapılan hücumlar ve daha bir sürü ilginç olaylar… Öncesi, kendisi ve sonrasıyla çoğu tarih kitabında bulamayacağınız harika bilgilerle Çanakkale Savaşı… Tarihimizin en önemli savaşlarından birini, tüm ayrıntılarıyla öğrenmeye hazır mısınız?
” Hazırsanız tek yapmanız gereken Geçit Vermez Çanakkale’yi elinize almak…”