Gyges ve Yüzüğü Pdf İndir

Gyges ve Yüzüğü
“Hebbel’in sanat hayatının en olgun devrine rastlayan bu tragedya, mevzuunu eski Yunan tarihinin mitologya ile karıştığı devirlerden almaktadır.
 
“Hebbel üç insan arasında doğan faciayı en ince çizgilerle işlemiş, dünya edebiyatının zirvelerinden biri olan eserini meydana getirmiştir. Narin bir yapı gibi yükselen piyes, emsalsiz bir ahenk ile kurulmuş, vakalar en mantıki sebeplerle birbirine bağlanmış, kahramanlar mübalağasız bir şekilde karakterlerinin icabını yapmıştır. Manzum olan eser, baştan aşağı lirik bir şiir gibi akmakta, bazı yerlerde dil, gözleri kamaştıran bir ihtişamla, kemale varmaktadır.”
 
Sabahattin Ali

Candide (Arapça) كنديد Pdf İndir

Candide (Arapça) كنديد
ي رواية فلسفية خيالية من أشهر روايات الأديب الفرنسي فولتير ، تدور أحداثها حول شاب برئ عاش وترعرع في منزل خاله الذي أسند تعليمه إلى أحد المعلمين الذي قام بترسيخ فكر التفاؤل وحسن النية داخله مما عزله عن العالم الخارجي وجعله يتوسم الخير في الجميع ويثق بهم وينظر للحياة بنظرة.

Dibbuk Pdf İndir

Dibbuk
Turan Oflazoğlu yazdığı oyunlarla Türk tiyatro evreninde yankılar uyandırmış usta bir kalem. Lisans eğitiminden gelen İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Felsefe alanlarındaki birikimini Washington Üniversitesi’nde aldığı tiyatro eğitimiyle taçlandırmış bir sanat ve yazın adamı. Kendisine Kafka, Bergman, Hölderlin, Rilke, Shakespeare, Lorca, Nietzsche, Strindberg… Gibi Batı’nın cins zekalarından yaytığı çeviriler, Türçe’nin hakkını en ince kıvırmlarına kadar veren metinlerdir. Oflazoğlu’na hak ettiği ünü sağlayan ve çeşitli ödüller kazandıran asıl çalışmalar ise kaleme aldığı tiyatro oyunları… Amerika’da iken kaleme aldıığı ilk oyun denemeleri ardından tarihsel olay ve kişileri konu edinmeye özel bir eğilim gösteren Oflazoğlu, tarihsel olanın özündeki trajik yazınsam, özelde teatral yaklaşımın özgün diliyle ortaya koymak istemiştir.

Der Einsame Weg Pdf İndir

Der Einsame Weg
Der einsame Weg ist ein Schauspiel in fünf Akten von Arthur Schnitzler. Die Uraufführung fand am 13. Februar 1904 in Berlin statt. Anders als in seinen früheren, naturalistischen Stücken, widmet sich Schnitzler in seinem einsamen Weg dem sozialpsychologischen Problem menschlicher Kommunikation.

Yazamayan Adam Pdf İndir

Yazamayan Adam
Kitap altta adı yazılı olan altı oyunu içermektedir:

BİRİNCİ OYUN/ “ASPARAGAS”
İKİNCİ OYUN/ “YAZAMAYAN ADAM”
ÜÇÜNCÜ OYUN/ “ABUK SABUK BİR OYUN”
DÖRDÜNCÜ OYUN/ “YAT YERE, YAT YAT YAT!”
BEŞİNCİ OYUN/ “PİS PSİKOPAT PSİKOLOG”
ALTINCI OYUN/ “AH KIZLAR VAH ERKEKLER”

Yazar; toplu oyunlarını içeren kitaba isim olarak sahnelenmiş bir oyununun ismini vermeyi uygun görmüştür.
(Yazamayan Adam/ Aralık 2017 / Almanya)

Anatol Pdf İndir

Anatol
„Ich suche ein Asyl für meine Vergangenheit.“
Anatol ist ein Einakter-Zyklus von Schnitzler. Als Buchausgabe erschien er im Herbst 1892, vordatiert auf das Jahr 1893. Das einleitende Gedicht stammt von Loris, einem Pseudonym des jungen Hugo von Hofmannsthal, der mit Schnitzler befreundet war. Die Stücke wurden einzeln aufgeführt, zu einer gemeinsamen Aufführung kam es erstmals am 3. Dezember 1910 im Deutschen Volkstheater in Wien sowie im Lessingtheater in Berlin.

Annie Hall Pdf İndir

Annie Hall
Dostum Allen,
Efendim, bizim sizin ile dostluğumuz düzeyinde olmayan ilişkilerde bile bu hitap kullanılırken, size samimiyetimizi açıklamayan bir hitapla yazmak istemedim. Umarım bu durum dostluğumuza bir zarar getirmez.
Dördüncü kitabınız da böylece Hil yayınları arasında çıkmış oluyor. Kitabınız çıktığında Savaş ve Barış sözcüklerinden hangisi gündemde olacak kestirmek güç fakat önümüzdeki yıllarda dünya vatandaşıyım yerine, Amerikan vatandaşıyım lafının daha muteber olacağından şüphe duymadığımı belirtmek isterim.

Aldığım duyumlara göre Türkiye’ye ziyaretiniz yakınlarda gerçekleşecekmiş. Son mektubunuzda bundan bahsetmemeniz bizi çok üzdü. Bu mektuba verceğiniz yanıtta yaklaşık tarihi bildirirseniz, sizin Türkçe yayınlanacak ilk özgün kitabınızın çıkış tarihini belirlemiş oluruz. Evet, sizin üzerinize yazılan kitabın yazımı bitmek üzere, özel bir fotoğrafınız da kapakta yer alacak.

Türk Yahudi ilişkilerinin başlama tarihinin 500. yıl kutlama hazırlıkları hızlandı. Hazırlıklar dolayısıyla sizinle irtibata geçildiğini duymadığım gibi kimse de bizden bu konuda bir yardım istemedi.

Zelig’in ne zaman yayınlanacağını sormanızdan fazlasıyla memnun oldum. Zelig için ufak da olsa maddi problemler var. Ama yaz gelmeden yayınlanacağını bilmenizi isterim. Mia’ya ve çocuklara selam.

Hamiş: Sizinle olan dostluğumuz üzerine burada dedikodu yapılıyor. Bu bizi rahatsız etmiyor ama bu topraklara ayak bastığınızda sizi rahatsız edebilir.

Hamlet (Ciltsiz) Pdf İndir

Dünyanın en çok sevilen yazarlarından olan William Shakespeare dünya ya yazdığı kitaplar ile fark katmaya devam ediyor. Hamlet (Ciltsiz) Pdf İndir kitabını hem pdf indirebilir hemde www.pdfkitapokuindir.com üzerinden okuyabilirsiniz.

Zavallılar Pdf İndir

Zavallılar
Yılmaz Güney’in, üretimin dışına itilenleri ve hayata karışması imkânsızlaştırılanları mercek altına aldığı Zavallılar, gösterime girdiği tarihte büyük yankı uyandırmış ve çeşitli baskılarla karşı karşıya kalmıştı. Ete kemiğe bürünmüş karakterleri, derinlikli hikâyesi ve etkileyici kurgusuyla mutlaka okuması gereken bir eser. İnsanın toplumdan soyutlanmasının sebeplerini olanı süsleyip abartmadan, toplumsal gerçekçi sanatın imkânlarından sonuna kadar yararlanarak veriyor Yılmaz Güney.

Romeo ve Juliet (Karton Kapak) Pdf İndir

Romeo ve Juliet (Karton Kapak)
Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, Romeo ve Juliet’de birbirinden farklı pek çok toplumda benzerleriyle karşılaşılan trajik bir ilişkiyi, düşman ailelerin çocukları arasında doğan aşkı ele alır. Romeo ile Juliet’in umutsuz aşkını romantik örgüsünün yarı karanlık örtüsüyle sarmalayan eser, buna rağmen insan ilişkilerini gerçekçi bir anlayışla gözler önüne serer.