Sivas ve Çevresinde Hayatın Çeşitli Safhalarıyla İlgili Batıl İnançların ve Büyüsel İşlemlerin Etnolojik Tetkiki Pdf İndir

Dünyanın en çok sevilen yazarlarından olan Prof. Dr. Sedat Veyis Örnek dünya ya yazdığı kitaplar ile fark katmaya devam ediyor. Sivas ve Çevresinde Hayatın Çeşitli Safhalarıyla İlgili Batıl İnançların ve Büyüsel İşlemlerin Etnolojik Tetkiki Pdf İndir kitabını hem pdf indirebilir hemde www.pdfkitapokuindir.com üzerinden okuyabilirsiniz.

Ateş-i Aşk & Sivas Katliamı’nın Gerçek Hikayesi Pdf İndir

Ateş-i Aşk & Sivas Katliamı’nın Gerçek Hikayesi
Ateş-i Aşk, yakın tarihimizin en trajik olaylarından Sivas Katliamı’nı, Alevi hareketinin önde gelen örgütlerinden Pir Sultan Abdal Kültür ve Tanıtma Derneği’nin kurucu genel başkanı Murtaza Demir’in çarpıcı tanıklıklarıyla yeniden gündeme getiriyor.
Murtaza Demir, 1990’lardan sonra Alevi kitle örgütlerinin ortaya çıkışlarını, Sivas Katliamı’yla yüzleşmelerini ve sonrasında mücadelelerinin nasıl gelişip ilerlediğini kendi deneyimlerinden yola çıkarak anlatıyor.

Alevi toplumunun önde gelen isimlerinden Murtaza Demir sadece bir katliamın tanıklığını yapmakla kalmıyor, Ezilen Dünya’nın “mezhep savaşlarına” sürüklendiği yeni dönemi de inceliyor.

Ateş-i Aşk, ülkemizin Alevi-Sünni çatışmasına itildiği günümüzde Alevilerin düşün dünyası ve ruh halini “içeriden” aktaran önemli bir kaynak kitap.

Sivas Doğanşar İlçesi ve Köyleri Belgeseli Pdf İndir

Sivas Doğanşar İlçesi ve Köyleri Belgeseli
Doğanşar, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusunda, Karadez ile İç Anadolu Bölgesi arasında yer alır. Doğanşar, 40-41 derece kuzey paralelleri ile 37-38 derece doğu meridyenleri arasında kalmaktadır.
Doğanşar, doğusunda Koyulhisar, batısında Hafik, kuzeyinde Almus ve Reşadiye, güneyinde ise yine Hafik ve Zara ilçeleriyle komşudur.