Zayıflamada Beslenme Pdf İndir

Zayıflamada Beslenme
 “ Zayıflamada Beslenme” kitabın editörü Sezar Destanoğlu, kitabın içeriğini düzenlerken toplamda 15 kilo vererek zayıfladı… 
SLOGAN

Bugüne kadar, “ beslenme, öğün ve gıdalar ”  hakkındaki “ yanıltıcı, yalan, kulaktan dolma ve yanlış”  inandığın ve inanmadığın bilgileri kitabı okurken yüzleşerek etkisizleşmesine ve günlük davranış alışkanlıklarını değişerek kilo vermene destek olan bir kitaptır. 
Beslenme alışkanlıklarımdan dolayı, kilo veremiyorum diyenler…
Ruhsal ve duygusal açlığımı gıdalarla bastırıyorum diyenler…  
Belirli gıdalara olan bağımlığımdan dolayı, kilo sorunumu çözemiyorum diyenler…
Beslenme takıntım var, gece gündüz yemekleri düşünüyorum diyenler…
Ailem, eşim, sosyal ortamım, mesleğimden dolayı aşırı besleniyorum diyenler…
Dengeli beslenebilsem kilo problemi çözerim diyenler…
Beslenmedeki “iradesizliğimi” çözersem kilo problemi çözerim diyenler… 
Psikolojik sorunlarımdan dolayı aşırı ve gereksiz besleniyorum diyenler…
Ekmeği bırakırsam kilo veririm diyenler…
KİTABIN AMACI
Bedenin “ biyolojik ve bilinç ” kavramlarının tamamının “ bilgi, enerji ve hareket” ile doğal, sağlıklı ve dengeli olarak nasıl besleneceğinin farkındalığına ve bilinçlenmesine sebep olur.
Kilo vermek isteyen kişinin “ beslenme” hakkındaki inandığı ve inanmadığı bilgilerinin farkındalığı kazanarak, zayıflama sürecini sağlıklı ve sonuna kadar pes etmeden başarıyla sonuçlandırmasını sağlar.
Beslenme davranış alışkanlıklarını beyinde çözümler, kilo ile beslenme ilişkisinin ayrıştırır, sorun olan beslenme takıntısına ve engellerin kafada aşmasını sebep olur.
 

Zayıflamada Değişim Süreci Pdf İndir

Zayıflamada Değişim Süreci
“Zayıflamada Değişim Süreci”, kişinin kendi hedefine ulaşmasının önündeki engelleri kaldırır.
Zayıflamada Değişim Süreci kitabında hedefin olan ideal bedenine nasıl gideceğini, nelere dikkat etmen gerektiğini, bu süreçte karşına neler çıkacağını, nasıl aşacağını, nasıl ilerleyeceğini ve süreçteki etkenleri bulabilirsin.
Kilo vermek bir süreçtir, bir değişimdir, yabancı olunmuş durumdan kurtularak, doğal haline geri dönme sürecidir.
Kilo almak ya da zayıflamak tıbbı bir olay değildir, şişmanlık sağlık sektörünün çözümsüz kaldığı bir alandır. Çünkü bu durum düşünceler, duygular, inançlar, alışkanlıklar ve davranışların ürettiği bir sorundur. Tıp zaten düşüncenin gücüne inanmamaktadır, biyolojik yapıları inceler ve çözümleri biyolojik ve kimyasal ilaçlarla çözmeye çalışır.
Sağlıkçılar bu bizim işimiz derler hem de düşüncenin gücüne ve etkisine inanmazlar, inanmadıkları ve bilmedikleri bir konuyu nasıl çözebilirler ki? Kesinlikle, şişmanlık sağlıkçıların işi değildir.
Kalıcı çözüm ancak bilinçaltındaki bilgilerin tekrardan yenilenmesiyle mümkündür. Eğer bilgi değişmez ise kalıcılıktan söz etmek mümkün değildir.

Kanatlarımın Altında Pdf İndir

Kanatlarımın Altında
Çeşitli vesileler dolayısıyla karşılaştığım ev kadınlarının, beslenme ve beslenmeye dayalı tıbbi konular da dahil pek çok konuda onlarca ilginç sorusuna muhatap olmam. Asıl önemli olan ise, bu insanların eğitim seviyelerinin Türkiye ortalamasının oldukça üstünde olmasına rağmen, kime ve neye inanacakları konusunda oldukça tereddüt içinde olmaları. Bu gözlemlerimin ışığı altında, evdeki günlük yaşantımızda, yaşanabilecek ve uygulanabilecek birçok konuda aile bireylerini koruyabileceğimiz ve mutlu edebileceğimiz çeşitli bilgileri ve kişisel birikimimi sizlerle paylaşma kararı aldım. Yazma sürecinde, konuları özetleyip, kısa ve öz olarak sizlere aktarmaya çalıştım. Bunun oldukça zor olduğunu itiraf etmeliyim. Ancak, evimizin, mutfağımızın ve çocuklarımızın sağlıklı büyümesi ve gelişmesi ön plana alındığında, büyük sorumluluğu olan, kısacası evin kolları kanatları olan annelerin kolaylıkla yararlanabileceği bir kitabı ortaya koymaya çalıştım.