99 Sayfada Tüp Bebeği Beklerken Pdf İndir

99 Sayfada Tüp Bebeği Beklerken
Tüp bebek tedavisine kadının hazır olması neden önemlidir?
Tedaviye aile psikolojik olarak nasıl hazırlanır?
Tüp bebek tedavisinin ana aşamaları nelerdir?
Tedavi süresince kadın ve erkek ayrı ayrı neler hisseder?
Tüp bebek tedavisinden sonra gebelik oluşmazsa çiftin ilişkisi nasıl etkilenir?

Bir Grup Terapisi Hikayesi Psikodiyet & Ruhunuz Neden Aç? Pdf İndir

Bir Grup Terapisi Hikayesi Psikodiyet & Ruhunuz Neden Aç?
Yeme bozukluğu olan ve birbirini tanımayan 8 kişi, 10 hafta sürecek olan psikodrama grup terapisine alınırlar. Psikodrama sıradan grup terapilerinden çok farklı bir yöntemdir: Grup üyeleri son derece etkin ve katılımcı olmaya davet edilir, bu konuda cesaretlendirilip eyleme yönlendirilirler yani kendi rollerini oynamaya. Ancak bu sahnenin kuralları vardır ‒grup üyelerinin kendilerinin belirlediği: Önyargısız olmak, eleştirmemek, yorum yapmamak, yaşantılara saygı duymak, birbirini sınırsız kabul etmek, sürekli destek olmak.
Psikodrama grup terapisine katılanlar her seans öncesi ayrıca beslenme eğitimi alırlar. Deneyimledikleri bu süreçte onlara iki uzman eşlik etmektedir:  Bir psikolog ve bir diyetisyen. Dolayısıyla bu, 8+2 kişilik bir grup terapisi yolculuğu olacaktır!
Katılımcılar bu yolculuk sırasında yiyeceklerle kurdukları sağlıksız ilişkilerin kaynağını keşfedecekler ve aynı zamanda birbirlerine ayna tutup iyileşmenin yeni yollarını arayacaklar. Yeme bozukluğu aslında ilişki kurma bozukluğu olduğundan grup içinde sağlıklı ilişkiler kurmayı deneyimleyecek, herkesin sonunu merak ettiği heyecanlı bir hikâyeyi yaşayacaklar.
Uygulanan program boyunca hem psikologun iç sesini işitecek hem de diyetisyenin kaygılarını duyacaksınız.
Kitaptaki karakterler hayali olsa da yaşantılar tamamen gerçektir.