İstanbul’a Dair Pdf İndir

İstanbul’a Dair
“…İstanbul, yalnız İstanbullu olan, onda doğan, onda yaşayanların şehri değildir. O, bütün Türk milletinin aynı ölçüde sâhibi olduğu aziz ve müşterek varlıktır. Onun dilini, onun zevkini, onun millî mîmârîsini yalnız İstanbullular yapmış olamaz. Bu şehri bütün Türk milleti bir ruh ve îman birliğiyle sevmiş, almış, onarmış ve güzelleştirmiştir…”

İstanbul’a Dâir, yepyeni baskısıyla okuyucuya sunuluyor. İstanbul Hasreti, Fetih ve Fâtih Üzerine, İstanbul ve Mîmârî, Belediye Terbiyesi, İstanbul ve İstanbullular başlıkları altında birçok yazı ihtiva eden kitap İstanbul sevdalılarına eşsiz bir şölen sunuyor…
 

Trabzonda Spor (2 Cilt) Kod: 1-X-14 Pdf İndir

Dünyanın en çok sevilen yazarlarından olan Veysel Usta dünya ya yazdığı kitaplar ile fark katmaya devam ediyor. Trabzonda Spor (2 Cilt) Kod: 1-X-14 Pdf İndir kitabını hem pdf indirebilir hemde www.pdfkitapokuindir.com üzerinden okuyabilirsiniz.

Analitik Felsefe Pdf İndir

Analitik Felsefe
“Analitik felsefe terimi, yirminci yüzyılın başından itibaren, özellikle Anglosakson coğrafyada, değişik adlar altında olup hepsi de dilin analizine dayanan felsefî araştırmaları belirtmek için yaygın olarak kullanılmıştır. Analitik felsefe söz konusu olduğunda, daha ilk bakışta şaşırtıcı olan şey, amaçların, ilgi alanlarının ve yöntemlerin çeşitliliğidir. Bununla birlikte, akımların, teorilerin ve uygulamaların çeşitliliği içinde bütün bu araştırmalar, ‘analitik felsefe’ toplu adlandırmasını haklı gösteren bir ilham ortaklığına tanıklık etmektedir. Söz konusu olan, her durumda felsefî problemleri dil açısından ele almak ve bu problemlere dil analizi yaparak bir çözüm aramaktır…”

Bu kitapta, Frege’nin cümle-fonksiyon teorisi, Russell’ın belirli betimlemeler görüşü, mantıkçı-pozitivizmin anlam teorisi, Wittgenstein’ın birinci ve ikinci dönemlerindeki dil anlayışı, Austin’in söz edimleri analizi gibi analitik felsefedeki başlıca yaklaşımların yanında, bu geleneğin mantık felsefesi alanındaki çeşitli uygulamaları ve Quine, Kripke gibi filozofların analiz ile ontoloji arasında kurdukları ilişkiler eleştirel bir bakış açısıyla sunulmaktadır

Yaşasın Düşlerimiz / Gönül Gözüyle 4 Pdf İndir

Yaşasın Düşlerimiz / Gönül Gözüyle 4
Gönül Gözüyle Dizisi’nin bu dördüncü kitabında Afşar Timuçin insan sorunlarına bir felsefe adamı gözüyle bakıyor, yaşamın umutlu görünümleriyle acılı yüzlerini titiz bir eleştirmeci tutumuyla inceliyor. Bu kitapta insan ruhsallığına her zaman ayrıştırıcı bir anlayışla yönelen yazarın ahlak konularındaki irdelemeleri ilginizi çekecektir.

Tiroid ve Siz & Troid Hastalarının Bilmesi Gereken Güncel Yenilikler Pdf İndir

Tiroid ve Siz & Troid Hastalarının Bilmesi Gereken Güncel Yenilikler
Tiroid hastalıkları ülkemizde çok sık görülmektedir.Toplumdaki her 2-3 kişiden birinde yaşamının bir döneminde tiroid hastalığı ortaya çıkmakta ve yaş ilerledikçe  desıklığı artmaktadır.çoğu insanımız bu hastalıktan habersiz yaşamaktadır.ülkemizin önde delen endokrinoloji ve tiroid uzmanlarından Prof.Dr.Metin Özata’nın hazırladığı bu kitapta guatr,modüler guatr,tiroiditler (tiroid bezi iltihabı),hipotiroidi(Tiroid yetmezliği),Hashimoto hastalığı,hipertiroidi (zehirli guatr),tiroid kanserleri,radyoaktif iyot tedavisi,tiroid ameliyatları ve uygulanan tanı ve tedavi yöntemleri konusunda detaylı bilgiler verilmektedir.

Harikalar Diyarı İstanbul Pdf İndir

Harikalar Diyarı İstanbul
Bu kitapta; İstanbul’da yaşayanların, her gün yanından geçenlerin bile tam olarak ne olduğunu bilmediği bir sürü evin, bahçenin, duvarın, camiinin, meydanın, sokağın, sarayın, kulenin, hatta taşların bile şaşırtan tarihini; üst üste yığılmış evler arasından sıyrılarak rahatça bir nefes alıp, doğaya ulaşabileceğiniz en pratik yolları; en az annenizinkiler kadar güzel, lezzetli yemeklerin yapıldığı lokantaları, neredeyse bir insan gibi yaşayan bu şehrin tüm öyküsünü bulacaksınız. İstanbul dışında yaşayanlar için ise iyi bir hava atma kitabı olacak bu. Çünkü İstanbul’a gitmeden İstanbul’u göreceksiniz! Tam anlamıyla ‘bedava’ seyahat!

Onu Kendine Aşık Et Pdf İndir

Onu Kendine Aşık Et
ONU KENDİNE AŞIK ET
Yaşadığın aşk sana aynalık yapar…

Bu kitap, ruh eşlerini buluşturmaya adanmış spiritüel bir rehberdir.
Ritüeller, tılsımlar, enerji çalışmaları, dualar ve Meleklerin Mucizeleri yolunuzu aydınlatsın. Şimdi ve tüm zamanlara doğru AŞK olsun.
FMV Özel Işık Lisesi ve İstanbul Üniversitesi, İngiliz Dili & Edebiyatı mezunu olan Tuğçe Işınsu, 11 yıl süren reklam yazarlığı kariyerinin ardından doğuştan sahip olduğu psişik güçleri ve aldığı spiritüel eğitimler ile Spiritüel Yaşam Danışmanlığı yapmaya başlamıştır. Birçok yaşam merkezinde, ayrıca 6 yıldır kendi sunduğu ve konuk katıldığı 150’nin üzerinde TV programında Aşk, Melekler, Mistisizm, Enerji Çalışmaları, Şifa Yöntemlerini tüm Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtan Tuğçe Işınsu, 5 kitabın da yazarıdır. Dünyanın her yerinden binlerce danışan ile çalışmalarını sürdüren Tuğçe Işınsu, “ONU KENDİNE AŞIK ET” ile okuyucuya ömür boyu yararlanabileceği bir aşk rehberi ve kendini aşkın içinde tanıma fırsatı sunuyor
SORUN YOKSA AŞK DA YOKTUR
EN BÜYÜK İNTİKAM ÇOK SEVMEKTİR

ONU KENDİNE AŞIK ET/Bölümler:
1. Kısmet
2. Baştan Çıkarma- Kurallar
3. “Bizi Büyü Yapıp Ayırdılar…”
4. İkinci Kadınlar İtiraf Ediyor!
5. Dualar, Sabahı Uzak Gecelerde Sığınağınız Olsun…
6. Danışanlarımın Yaşadığı Aşk Mucizeleri
7. Meleklerin Dokunuşuyla Gerçek Aşkı Çağırmak
8. Aşkta Geçmiş Yaşam Şifası – Regresyon
9. Ritüeller, Tılsımlar, Enerji Çalışmaları
10. Bilinçaltın Aşk Hayatını Yönetiyor
11. Aşk Ve Karma Borcu
12. Ruh Eşin Bir Yerlerde Seni Bekliyor…
 

Masa Tenisçilerinde Görülen Sakatlık Türleri ve İncelenmesi Pdf İndir

Masa Tenisçilerinde Görülen Sakatlık Türleri ve İncelenmesi
GİRİŞ
2. Bölüm
GENEL BİLGİLER
2.1. Masa Tenisi
2.1.1. Masa tenisi oyununun tanımı
2.1. 2. Müsabaka kategorileri
2.2. Masa Tenisi Oyununun Tarihsel Gelişimi
2.2.1. Dünya’da tarihsel gelişimi
2.2.2. Türkiye’de tarihsel gelişimi
2.3. Spor Yaralanmaları
2.4. Spor Yaralanmalarının Oluşumu
2.5. Sakatlanmaya Neden Olan Faktörler
2.5.1. Endojen (İç) faktörler
2.5.2. Ekzojen (Dış) faktörler
2.6. Sporda Görülen Sakatlıklar
2.6.1. Baş-boyun bölgesi sakatlıkları
2.6.2. Burun kanamaları
2.6.3. Göz yaralanmaları
2.6.4. Kulak yaralanmaları
2.6.5. Kulak ezilmesi
2.6.6. Ağız yaralanmaları
2.6.7.Tenisçi dirseği sakatlığı
2.6.8. Golfçü dirseği sakatlığı (medial epikondilit)
2.6.9. Biceps ve triceps tendiniti
2.6.10. El kırığı
2.6.11. El bileği burkulması
2.6.12. Rotator cuff enflamasyonu
2.6.13. İmpingement sendrom
2.6.14. Kasık bölgesi sakatlıkları
2.6.15. Dizde ön çapraz bağ yırtığı
2.6.16. Arka çapraz bağ yırtığı
2.6.17. Menisküs yaralanmaları
2.6.18. Diz çıkıkları
2.6.19. Tendon yaralanmaları
2.6.20. Tendon yaralanmalarının sınıflandırması
2.6.21. Tam tendon kopması
2.6.22. Patellar tendon kopuğu
2.6.23. Aşil tendon kopuğu
2.6.24. Burkulmalar
2.6.25. Belirtiler
2.6.26. Ayak bileği burkulmaları
2.6.27. Kaslardaki sakatlıklar nedenleri
2.6.28. Kas çekmesi (strain)
2.6.29. Kas yırtılmaları
2.6.30. Tam kas kopmaları
2.6.31. Kas Tutulması
2.6.32. Kramp
2.7. Spor Sakatlıklarından Korunma Prensipleri
2.7.1. Isınma
2.7.2. Germe egzersizleri
2.7.3. Sporcu sağlık muayeneleri
2.7.4. Rehabilitasyon
2.8. Spor Yaralanmalarında Ön Tedavi Yöntemleri
2.8.1. Dinlenme (Rest)
2.8.2. Buz (Ice)
2.8.3. Kompres-basınç (Compression)
2.8.4. Elevasyon (Elevasyon)
2.9. Spor Yaralanmalarında Tedavi Yöntemleri
2.9.1. Fizik tedavi metod ve teknikleri
2.9.2. Egzersiz tedavisi
2.10. Masaj
2.11. Isı
2.12. Soğuk (Kriyoterapi)
2.13. İlaç tedavisi
3. Bölüm
GEREÇ VE YÖNTEM
3.1. Denek Seçimi
3.2. Verilerin Analizi
4. Bölüm
BULGULAR
5. Bölüm
TARTIŞMA
6. Bölüm
SONUÇ VE ÖNERİLER
KAYNAKLAR

Ortodoksiyi Aşmak: Sosyal Bilimler Kavşağında Şerif Mardin’e Bakmak Pdf İndir

Ortodoksiyi Aşmak: Sosyal Bilimler Kavşağında Şerif Mardin’e Bakmak
Şerif Mardin, birçok disiplini kendinde yetkin bir şekilde bütünleştiren bir sosyolog, bir siyaset bilimci bir entelektüeldir. Mardin, Tür k akademidesindeki ortodoksinin aksine derinlikli analizleri ve farklı perspektifiyle şimşekleri üzerine çekmiştir. Dünya çapında haklı bir üne sahip olmasına karşın din konusuna nesnel yaklaşması bile akademide marjinalleştirilmesi için yeter bir neden olmuştur. Türkiye’de sosyal bilim yapmanın yapısal zorluklarını deneyimleyen Mardin, ufuk açan çalışmalarıyla birçok yetenekli sosyolog, siyaset bilimci, tarihçinin yetişmesine de ön ayak olmuştur. Bugün Türkiye’de sosyal bilim alanında farklı perspektiflerden meselelerin çözümlenmesine yönelik eğilimlerin ortaya çıkmasında Mardin’in payı azımsanmayacak bir boyuttadır. Elinizdeki bu çalışma uzun yıllara yayılan akademik çalışmalarıyla, Türkiye’de açtığı tartışmalarla, başta Türk sosyolojisi olmak üzere diğer alanlara da önemli katkıları olan Şerif Mardin’i genel anlamda tanıtmayı amaçlamaktadır. Şerif Mardin’in düşünce dünyasına giriş mesabesindedir.