The Flea Palace Pdf İndir

The Flea Palace
By turns comic and tragic, The Flea Palace is an outstandingly original novel driven by an overriding sence of social justice.

Bonbon Palace was once a stately apartment block in İstanbul. Now it is a sadly dilapidated home to ten wildly different individuals and their families.

The Beyoğlu Adventure Pdf İndir

The Beyoğlu Adventure
A thrilling Beyoğlu trip undertaken by a Story Hunter named Sinan and his dog Explorer… You will accompany Sinan all over Beyoğlu, step by step, successfully completing his mission despite having Code Pirates on his tail. You will learn so much about its famous historic landmarks.

Story Hunters on a Secret Mission / The Beyoğlu Adventure was written by Sara Şahinkanat and illustrated by Ayşe İnan Alican.

La Recherche (Arayış) Pdf İndir

La Recherche (Arayış)
De nos jours, parmi les grands problèmes auxquels la société et les familles sont confrontées nous pouvons citer ceux qui touchent la jeunesse en générale. C’est un sujet qui touche de près ou de loin chaque membre de la société et chaque famille.
Les personnes qui pour leur intérêt personnel veulent toucher la société prennent en général pour cible les jeunes. C’est pourquoi ces jeunes se retrouvent le plus souvent confrontés à des situations dangereuses pour eux.
Les jeunes sont utilisés pour mener à bien toutes sortes d’activités néfastes qui constituent les fléaux de la société tels que l’alcool, les drogues, les idéologies révolutionnaires etc.
Nous constatons qu’aujourd’hui la jeunesse est exposée à deux grands dangers: le premier concerne la déformation des valeurs morales et religieuses; le deuxième est illustré par un mode de vie sans règles, par le «je m’en foutisme» des jeunes. Ces deux constatations mettent à mal l’ordre public et l’âme de la société.

Keje & Dı Şeveke De Mezin Buyin Pdf İndir

Keje & Dı Şeveke De Mezin Buyin
Güneydoğu’da Çocuk Olmak Bir Gecede Büyümek Demek

Bütün çocuklar kadar mutlu, bütün çocuklar kadar tasasızdılar. Kasabanın bütün bağlarına girebilir, bütün bahçelerinden yiyebilir, meyve ağaçlarına dalabilirdiler. Bir yaz gecesi aniden patlayan silah seslerine kadar…

Önce özgürlüklerini, şenliklerini kaybettiler, sonra evlerinin bir ateş topu olduğunu gördü gözleri. Büyükler onlara bir şey söylemiyor, kendi aralarında “dışardakiler” dedikleri birilerinden bahsediyorlardı. Kimdi bu dışardakiler?

Çocukluğunu 80’li yıllarda Güneydoğu’da geçiren yazar Emine Uçak Erdoğan, iki ateş arasında sıkışan bölge halkının bir yaz gecesi ansızın alt üst oluşunu anlatıyor:

“Hayatın ve imkânların bütün yoksunluğuna rağmen, hayal dünyamızın ve zihinlerimizin alabildiğince özgür ve zengin olduğu o günleri biraz da olsa bugüne taşımak istedim. Savaş, göç, molotof kokteyli, acı, öfke ve daha nice olumsuz kelimeyle yâd edilen o topraklarda bir zamanlar bambaşka kelimelerin, hayatların hüküm sürdüğünü hatırlatmak için…”