Günahkar Peri Pdf İndir

Günahkar Peri
Ağaç kütüğünden yapılmış davul gece yarısı perileri Cro’ Nest’in tepesinde toplanmaya çağırır, ve çiçek çanaklarından ve örümcek ağından hamaklarından tırmanarak çıkıp uçarak toplantıya gelirler; çayırlarda oyalanmak, ya da mantar sofralarda ziyafet çekmek için değil, iffet yeminini bozup dünyalı bir kıza aşık olan bir periye verilecek cezayı işitmek için. Bir lalenin taç yapraklarından revağının altında deniz kabuğundan tahtında oturan kral, susmalarını buyurur, ve keskin gözlerle ama yumuşak sesle günahkara dönüp, kralın buyruğuna karşı gelmiş olmakla birlikte, nazik ve saf bir kızı sevmekle, ceviz kabuğu ve örümcek ağı zindanlarda hapsedilmek olan en ağır cezadan kurtulmuş olduğunu söyler.

Argonautika Pdf İndir

Argonautika
Argonautika yahut Argo Denizcileri efsanesi, Yunanların bildikleri en eski efsaneler arasındadır. Yunan mitolojisinde bu kahraman grup, İason’un Altın Post’u bulmak için Kolkhis’e gidişinde ona eşlik eder. Kahramanlar adlarını bindikleri gemi olan Argo’dan alırlar. Gemi adı ise ustası olan Argus’tan gelir. Argonautika, antik dönemin kurucu mitleri arasında yer alır.

Hayalet Trampetçi Pdf İndir

Hayalet Trampetçi
Long Island’da büyük bir kuraklık oldu ve Kızılderililer su için dua ettiler. Ronkonkoma Gölü’nden su alabilirlerdi, ama bazıları oraya millerce uzaklıktaydı, ve ayrıca oradaki ruhlardan korkuyorlardı: kaçak sevgilisini aramak için sularını fosfor alevli kırbacıyla döven kız, ve başka bir bedene bürünmek için bekleyen insanların ruhları olan balıkların yakalanmasını önlemek için Büyük Ruh’un yerleştirdiği güçlü muhafızlar. Insanlar köylerinin çevresinde toplanıp Büyük Ruh’un  kendilerine içecek su vermesi için yalvardılar. Sonunda onun sesi duyuldu, reislerine okunu havaya fırlatmasını ve düştüğü yerden su fışkıracağını vaat etti. Reis tanrının emrine uydu ve okun yere değdiği yerde tatlı su fışkırdı. Mutlu çığlıklarla koşup içtiler ve yüzlerini yıkadılar ve güçlerini geri kazandılar; ve bu olayın anısına burası Tanrının Tepesi, ya da Manitou Tepesi olarak adlandırıldı, ve bugün Manet ya da Manetta Tepesi olarak adlandırılır. Kızılderililer burada yerleşip barış içinde yaşadılar, iç bölgelerdeki kabilelere gösteriş yaptılar ve buradan elde ettikleri kazançla zengin oldular. Canoe Place’de koydan denize bir kanal yaptılar, böylece kanolarını kumsalda sürüklemeden açık denize çıkabileceklerdi, ve başka yollardan da zeki ve güçlü olduklarını kanıtladılar.

Kan ve Su Pınarları Pdf İndir

Kan ve Su Pınarları
New ark, Dalaware’nin yaklaşık bir mil kadar güneyinde yükselen tepe, Iron Hill (Demir Tepesi) diye anılır, çünkü zengin hematit yatakları vardır, ancak General Howe’un Brandywine’a yürüyüşü sırasındaki savaş gösterileri – kasvetli toplar, parlayan kılıçlar, tepede dizili asker çadırları arasında parlayan süngüler – yüzünden de bu adı almış olabilir. Kırmızı ceketliler burada kamp kurduktan sonra Amerikan karakolları  ilerlediler ve Welsh Tract Kilisesi’ne gözcü yerleştirdiler.