Çılgın Atasözleri (Ciltli) Pdf İndir

Çılgın Atasözleri (Ciltli)
Duyduk duymadık demeyin, bu nasıl söz diye söylenmeyiiin! 
Emek olmadan yemek olmaz! E birazcık da kafa patlatın. 
Şaka şaka, biz sizin için kafamızı patlattık ve atalarımızın ne demek istediğini sonunda bulduk!
Ne demişler “Komşu komşunun külüne muhtaçtır.”, “Sap döner, keser döner, gün gelir hesap döner.”, “İşleyen demir pas tutmaz…” Ayy, ne diyorum ben yahuu! Bunların hepsini kitabı okuyunca öğreneceksin zaten.
Hadi daha ne duruyorsun, atalarımızı anlamının yolu bu kitaptan geçer!

Farsça Modern Öğretim Seti Birinci Kitap Pdf İndir

Farsça Modern Öğretim Seti Birinci Kitap
Meşhed Firdevsi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ehsan Ghabool tarafından anadili Farsça olmayanlar için özel olarak hazırlanan ve günümüzde dünyanın en iyi Farsça öğretim seti olarak kabul edilen “Farsça Modern Öğretim Seti” 4 kitap+4 CD halinde yayımlanmıştır. Kitaplar 1. hamur kâğıda renkli baskı olup CD’ler MP3 formatındadır. 4 CD’de toplam 8 saatlik ses kaydı bulunmaktadır. Başlangıçtan ileri düzeye kadar Farsçayı öğretmeyi hedefleyen set tamamlandığında, Farsça roman ve gazeteleri anlayıp çevirebilecek düzeye gelinmektedir. Set, Farsça YDS’ye hazırlananlar için de son derece faydalıdır.

Sonsuzluğa Uzanan Evlilik Pdf İndir

Sonsuzluğa Uzanan Evlilik
“Sevmek, bir başkasının hayatını yaşamaktır.”
 
Bir yolculuğa çıkılmadan önce, yol hazırlığının çok iyi yapılması gerekir. Bu hazırlığın en önemli adımı yol arkadaşını iyi seçmektir. Evlilikler de yolculuklar gibidir. İyi hazırlanılmalı, evlenilecek kişi özenle seçilmelidir.
İsabetli bir eş ile bitmesi hiç istenmeyen bir evlilik için bu kitap rehber olacaktır. Evli yüzlerce kişi ile yapılan röportajlar dikkate alınarak mutlu evliliklerin formülü çıkartılmış, mutsuz evliliklerin de sorunları tespit edilmiştir.
“Akıllı adam, bir düştüğü hataya bir daha düşmez; ondan daha akıllı adam ise başkasının düştüğü hataya düşmez.” düsturundan hareketle yaşanmış evlilik öykülerinden verilen örnekler, sonsuza kadar sürecek evlilikler için yol gösterici olacaktır.
 
“Elinizdeki kitap, günümüz insanlarının evlilik hayatında yaşamış olduğu bütün sorunların kaynağına inip çözüm yolları sunmaktadır. Evliliklerin iki cihan saadetine dönüşmesi için okunması gereken bir eser olarak görüyorum.”
Mehmet Akif Özer / Eğitimci

Kadın Beyni Erkek Beyni Pdf İndir

Kadın Beyni Erkek Beyni
Bu kitabı okuduğunuzda beyninizin cinsiyeti hakkında birçok detayı öğreneceksiniz. Kadınlar ve erkekler arasındaki farkları, karşı cinsin sizi kızdıran, güldüren hatta şaşırtan birçok tepkisinin nedenini anlayacaksınız.

Serkan Karaismailoğlu’nun bilimsel bir o kadar da mizahi anlatımıyla Kadın Beyni Erkek Beyni…

• Erkekler neden dinlemez? Acaba beyinlerimizin işitmeden sorumlu bölgeleri birbirinden farklı mı?
• Kadınlar çok mu konuşur? Kadınlardaki “dır dır” kavramı gerçek midir ve altında yatan sinirbilimsel açıklama nedir?
• “Beni hiç anlamıyorsun” sözünü duymayan erkek var mıdır? Peki, kadınlar bu isyanlarında ne kadar haklılar?
• Erkekler mi yanılıyor, yoksa kadınları tatmin etmek gerçekten de imkânsız mıdır?
• Söz konusu erkeklerin mutluluğu olduğunda kavanoz kapakları neden önem kazanır?
• Hayatın renklerini aynı şekilde mi görüyoruz? Yani dore ve lamenin aslında birer renk olduğunu bilen kaç erkek var?
• Kadınlar özel günleri asla unutmazken erkekler nasıl bu kadar kolay unuturlar?
• Bir insanın sadece parmaklarına bakarak beyni hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirsiniz?

Balişna Kırmanciye – Dersim Yazıları Pdf İndir

Dünyanın en çok sevilen yazarlarından olan Hüseyin Ayrılmaz dünya ya yazdığı kitaplar ile fark katmaya devam ediyor. Balişna Kırmanciye – Dersim Yazıları Pdf İndir kitabını hem pdf indirebilir hemde www.pdfkitapokuindir.com üzerinden okuyabilirsiniz.

Aq Balapan & Beyaz Yavru Kuş Pdf İndir

Aq Balapan & Beyaz Yavru Kuş
Göktürklerin altın beşiği Altay’da, ünlü İrtiş nehrinin kıyılarında doğup büyüyen Kazak yazar ve şair Jädi Şäkenulı bu eserinde şiir diliyle çocuklara sesleniyor. Yoksulluk ve sıkıntı ile geçen çocukluğunda edebi eserlerden mahrum olan yazar insanın bir dilim ekmek kadar edebiyata da muhtaç olduğunu söylemektedir.

Bağımsızlığını kazandıktan sonra Kazakistan’a göç eden ve başkent Astana şehrinde yaşamakta olan yazar çocukların edebiyatla haşır neşir büyümelerine katkı sağlamak amacıyla bu eseri kaleme aldı.

İlk defa 2012 yılında Astana şehrinde yayımlanan kitabında yazar kısa şiirler, hikâyeler, özlü sözler ve tekerlemeler ile çocukları iyiliğe ve güzelliğe teşvik etmekte ve aynı zamanda Kazak kültürünün temel kavramlarını da işlemeye çalışmaktadır.
Kazak çocuk edebiyatının güzel örneklerinden biri olan bu eser Türkiye’de yaşamakta olan Kazak çocukları ve üniversitelerin Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümlerindeki öğretim üyeleri ve öğrencilerin istifadesi için Kiril harflerinden Latin harflerine aktarılarak Kazakça olarak yayımlanmaktadır.

Dört Halifeden hikmetli sözler Pdf İndir

Dört Halifeden hikmetli sözler
“Ne söylediğini, kime söylediğini ve ne zaman söylediğini unutma.
Sabredin, her şeyin başı sabırdır.
Komşunla münakaşa etme; zira misafirler gider, o kalır.”
Hz. Ebû Bekr Sıddık (r.a)
 
“İş bir kere geri kalırsa hiçbir vakit ilerlemez.
Cennetin yolunu arayan cemaate sarılsın. Şeytan tek kişiyle beraberdir.
Dünyaya az meylet, hür yaşarsın.”
Hz. Ömeru’l-Fâruk (r.a)
 
“Cenâb-ı Hakk’tan başka hakiki sığınak yoktur.
Ecel erişmeden yapabileceğiniz hayırlı işler için acele ediniz.
İnsanların en hayırlısı, günahsız olan ve Allah’ın kitabı ile amel edendir.”
Hz. Osman Zi’n-Nûreyn (r.a)
 
“Eğer ilim, ümit ile olsaydı, dünyadaki bütün insanlar âlim olurdu.

Anılarda Fotoğraflarda Kalan Harput Pdf İndir

Anılarda Fotoğraflarda Kalan Harput
Br terkedilmiş kent, bir yalnız kent, bir sessiz kent. Çok değil, daha birkaç yüzyıl öncesine kadar evlerinde, çarşılarında, dükkanlarında, hanlarında, camilerinde, kiliselerinde, sokaklarında, caddelerinde ve meydanlarında insan seslerinin, ağlama ve sızlanmalarının, kahkahalarının yankılandığı, aşkların ve gizli sevdaların yaşandığı, atların arabaların ve faytonların gezindiği, dilencilerin el açıp sadaka istediği, kapıların ardına kadar açılıp kapandığı, camilerde ezan kiliselerde çan seslerinin yükseldiği, sabahın kör şafağında ekmek fırınlarında dumanların yayıldığı, tarlalarında emeğin sürgülendiği, gizli ve kaçamak buluşmaların sessizliği, sonbaharında damlaların loğlandığı,sabahın ilk ışıklarını Norsis’ten önce gören kalenin doğaya direndiği, Kayabaşı konaklarında beylerin keyif uykularından kalkamadığı, mezarlıklarının otla kaplanmadığı, türbelerin, mescidlerin, camilerin, kiliselerin ve hamamların kimsesiz olmadığı bir kent.

“…Harput artık sessiz, Harput artık kimsesiz ve Harput artık kendi kaderine ağlıyor. Terkedilmişliğin ve unutulmuşluğun bir kader olmadığını haykırıyor. Yüreğini açmış, gelecek ve kendisini okşayacak ziyaretçilerini bekliyor…”