Siz Kimsiniz? Pdf İndir

Siz Kimsiniz?
Tarih boyunca düşünen kafalar, binlerce, yüzbinlerce kez şu soruyu sordu:
Ben kimim?
İnsanın kendi kendine “Ben Kimim?” diye sorması…
Ne tuhaf değil mi?
Ama insan ne kadar kendini tanıyor?
Dünyayı keşfe çıkan, teknolojide, ilimde harikalar meydana getiren, uzayın derinliklerin giren insan; kendi dünyasından ve kendi varlığından adeta habersiz.
Çevrenin ve kainatın en ince ayrıntılarıyla ilgilenen insan, kendi ayrıntısı ve sırlarıyla da ilgilenmelidir.
İnsanın; bilinmezlerin peşinde koşa kaşa, kendi bilinmezliğini unutması kadar tuhaf bir şey var mı?
İnsanın, önce kendini tanıması, kendini sorgulaması ve kendisi ile ilgili bilinmezlere cevap araması gerekir. Bu, insan olmanın ilk şartıdır.
İnsanın şaşkınlık ve tedirginlik içinden kurtulması, neci ve kim olduğunu anlaması için, kendisi ile ilgili soruların cevaplarını bulması lazımdır.
Kim olduğunu bilmeyen ve kendini tanımayan insan, hayatta nasıl huzur bulur ve nasıl mutlu olur?
Kim olduğunu bilmek isteyenler…
Buyurun…
Bu kitap sizi anlatıyor.

Muhasebede Sgk İşlemleri Pdf İndir

Muhasebede Sgk İşlemleri
Muhasebede SGK işlemleri, muhasebe ofislerinde veya insan kaynaklarında çalışmaya yeni başlayıp tecrübe edinmek isteyen ya da çalışırken bildiklerini hatırlamak isteyen kişiler için yazılmıştır. Daha önce hiç sosyal güvenlik işlemleri ile ilgilenmemiş kişilerin dahi işlemlerini kolayca yapabilmelerini sağlayabilmek için kitapta görsel yardımlar kullanılmıştır. Muhasebe ofisleri veya insan kaynaklarında çalışanlar için amaç, yapılan işlemlerin en kısa zamanda öğrenilip tecrübe edinilmesini sağlamaktır. Bu zaman dilimi kimi zaman 1 yıl kimi zaman ise 3 yıl sürebilmektedir. Görsel yardımlarla birlikte hazırlanan bu kitapta buradaki zaman dilimleri, sosyal güvenlik işlemleri açısından en aza indirilebilecektir. Kitabın tüm alıcılara tecrübe kazandıracağı inancımla hayırlı olmasını temenni ederim.