Aile İçin Değer Pdf İndir

Aile İçin Değer
Çocuklarımıza Matematik, Türkçe, Fen gibi dersleri öğretirken, dürüst olmak, adaletli olmak, paylaşmak, vicdanlı olmak, sevgi, saygı gibi millî ve manevi değerlerimizi de çocuklarımıza öğretmeliyiz.
Derviş suya düşen akrebi kurtarmak ister. Elini uzatınca akrep sokar. Derviş tekrar dener, akrep yine sokar. Bunu görenler dayanamaz dervişe:
-“İyilik yapmak istediğin halde sana zarar verene daha ne diye yardım edersin.” der. Dervişin cevabı mânidardır: -“Akrebin fıtratında sokmak var, benim fıtratımda ise yaratılanı sevmek, merhamet etmek; o fıtratının gereğini yapıyor diye ben niye fıtratımı değiştireyim?”
 

Evlilik Aynasında Pdf İndir

Evlilik Aynasında
Günümüzde evlilik ve aile temalı kitapların birçoğunda eşinize karşı uygulayabileceğiniz taktikler verilir. Bu kitapların popüler olmasının en önemli sebebi karşı tarafa istediğini yaptırmaya yönelik sonuç odaklı kazanımlar olması yani hap bilgiler içermesidir. Ancak aile ve evlilik gibi hayatımızın tamamını kapsayan kişisel bir durumda, başkalarının taktiklerini evimizde uygulamamız ne kadar mümkün olabilir? Ya da sadece kendi penceremizden bakarken karşı tarafa haksızlık ediyor olamaz mıyız? Üstelik bu hazır taktikler zaman içerisinde çözüm değil büyük sorunları da beraberinde getirmez mi?
 
Semerkand Aile Yayınları’ndan çıkan Evlilik kitabı, ortada bir sorun varsa önce kendimize bakabilmeyi hatırlatıyor ve evliliğin güzel ahlakla olan ilişkisine dikkat çekiyor. Semerkand Aile dergisinin editörü Derya Şahin tarafından kaleme alınan kitap “Nasıl daha iyi insanlar oluruz?” sorusundan yola çıkarak evliliklerdeki kimliğimize değiniyor, anlaşmazlıkların temelindeki davranışlara farklı pencerelerden bakmayı öneriyor. Evliliklerde yaşanan iletişim problemlerinden karakter uyuşmazlığına, kayınvalide-gelin sorunlarından çocukların eğitiminde yaşanan sıkıntılara, teknolojinin ve şehir hayatının evliliğe yansımalarından kıskançlık meselesine kadar birbirinden farklı birçok konunun hem siz hem de eşiniz üzerindeki etkilerini kitabın sayfalarında bulabilirsiniz.

Ebeveyn Akademisi Pdf İndir

Ebeveyn Akademisi
Bu kitap okulda ve ailede mutluluk ve başarı için yetişkinlerin bilmesi ve uygulaması gereken en önemli başlıkları içeren bir kaynak, başvuru kitabıdır.

Çocuk Ruh Sağlığında Güzellik & Altın Dolu Küpün Sırrı Pdf İndir

Çocuk Ruh Sağlığında Güzellik & Altın Dolu Küpün Sırrı
“Tüm çocuklar sanatçıdır; önemli olan büyüdüğünüzde de sanatçı kalabilmektir.” Picasso
 
Sana bir sır vereceğim…
Gerçeği mi öğrenmek istiyorsun ya da hayatın anlamını? Belki bir kısır döngünün içinde, derin bir karanlıkta merak içinde, korkulu ve endişeli günler geçiriyorsun. Belki bir annesin, anne adayı ya da duyarlı bir bireysin sadece… Belki içindeki çocuğu bulmaya ya da yaşatmaya çalışan bir delisin; kafanın içinde dönüp duran sorular seni çıldırtmak üzere; sağlam bir zemin, bir çıkış noktası arıyorsun, kim bilir… Belki de sadece gerçeğin, bilginin ve güzelin peşinde bir seyyahsın.
 
Sana bir sır vereceğim.
Altın dolu bir küpün sırrını. Bu bir mit, efsane ya da masal değil; hayatın ta kendisi, gerçeğin kelimesi: Güzel. Sen güzelsin, bunu biliyor muydun? …ve hep güzeldin. Bu kitapta da güzel bir yolculuğa çıkacaksın. Bazen binlerce yıl öncesinin mağara insanına bazen de günümüzün modern kalıpları içine sıkışmış, tüketim toplumu insanına. Sorular, sorgulamalar, varsayımlar, bilimsel gerçekler eşliğinde; içindeki çocuğu yaşatan ve çocuğu anlayan bir kalem sana bildiği her şeyi anlatacak. Çocuğun, sanatın, güzelliğin, psikolojinin nasıl da birbiriyle iç içe hatta aynı hamurdan olduğunu anlaman ve bu anlayış eşliğinde kendine yeni bir yol çizebilmen için… Bu aslında içindeki çocuğun yolu, yolculuğu. Öyle bir yol ve yolculuk ki ilk adımı çok eskilerden, belleğinin seni götürebileceği en eski eşikten başlıyor. Kendini ve ötekini anlama ve tanıma yolculuğu… İç huzurun, toplumsal barışın, demokrasinin hatta… O eşiğe vardığında şaşıracaksın çünkü estetik içgüdülerin seni yönlendiriyor olacak. Ne güzel de oynuyorsun! Düşün, özü nerede bulduğunu. Yazar gibi, Ayşegül kitaplarında ya da annenin mis kokusunda yoksa oynadığın bir oyunda mı? Güzel ve küçük oyununda kimin mızıkçılık yaptığını düşün. Mızıkçılık yapma ki oyun seni büyütsün. Sonra içindeki sanatçıyı hatırla ve yola onunla koyul. Tıpkı eski günlerdeki gibi….