Birlikte Pdf İndir

Birlikte
“…birlikte…” Bu kelimenin o kadar derin bir anlamı var ki! Başına ya da sonuna istediğiniz tüm kelimeleri ekleyerek birçok anlam çıkartabilirsiniz. Bu kitapta her biri sekiz yaşında ilkokul ikinci sınıf öğrencisi ile yazar bir öğretmenin yolları kesişti. Hal böyle olunca birbirinden keyifli on iki öykü çıktı ortaya. Minik yazarlar kendilerine ait öyküleri yazdılar. Türkçe derslerinde ise sırayla cümleler ekleyerek “…birlikte…” bir öykü yazdılar. Öğretmenleri de bir öykü yazınca ortaya bir kitap çıktı. Daha sonra “…birlikte…” kitabın kapak resmini çizdiler. Hepinizin yüreğine değecek, sıcacık, fantastik, komik öyküler bu kitapta sizleri bekliyor.
Özel Seydikemer Ata İlkokulu 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2/A sınıfı “Ben Bir Yazarım” projesi kapsamında yazdıkları öykülerle hayal dünyanıza konuk oluyor.

Vaktince Pdf İndir

Vaktince
1969 Yılında Şarkışla’da dünyaya gelen Hakverdi BULUT Şarkışla Lisesi’nden sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. On yıl Erzurum, Ağrı, Sivas ve Şarkışla’da edebiyat öğretmenliği yaptıktan sonra Ak Parti’den üç dönem belediye başkanlığı yaptı. Bu süreçte derlediği ilginç siyasi yaşanmışlıkları ve seçme şiirlerini bu kitapta toplayan yazarımız evli ve dört çocuk babasıdır.
 
 
Kurudu sandığın vakittir yaşım,
Giyotine bile dik gider başım,
Heves ile tuzak kurma gardaşım,
Çoğu tuzak sahibinde son bulur.
Doğru kelamları eğrisiz söyle,
Çil keklik kendini boğarmış böyle,
Fitne ateşini harlama öyle,
Halis ciğer iç yağıyla kavrulur.
Salih gönle güve imiş kem güman,
Düşmanın merdinden dilenir aman.
Kim diyor ki dağılamaz bu duman,
Kimi talaz fırtınalar doğurur.
Kullara Yunusça bakabilirsen,
Meydana Ömerce çıkabilirsen,
 
Gemiyi gönülden yakabilirsen, Endülüs kurtulur Kudüs kurtulur.

Meşeler Göverince Pdf İndir

Meşeler Göverince
Bundan önce yayınladığımız Gonca Bir Güldü, Gözlerim Yolda, Silahların Gölgesinde AŞK adlı kitaplarında Nail Uyar, Türkçe’nin zengin anlatım olanaklarından yararlanmasını iyi bilmiş, Anadolu insanının yaşamlarını kendine özgü biçemiyle anlatmıştı. Ayrıca bu kitaplarında insanı ve doğayı anlatırken de içten, yalın bir dil kullanmış, böylece okurların beğenisini kazanmıştı.
Postmodernizm sanat anlayışı ve uygulayıcılarının çok yaygınlaştığı günümüzde, buna “Toplumcu-Gerçekçi” sanat anlayışıyla farklı duruş gösteren edebiyatımızın usta öykücülerinden Nail Uyar, Meşeler Göverince’de yine sarsıcı anlatımıyla baskıyı, zulmü, dışlanmışlığı, aşkı, ayrılığı, umudu, ihaneti, acıyı harmanlayarak yeni öyküler sunuyor bize. İnsanın ölüm karşısındaki çaresizliğinde bile bir çıkış yolu aramanın ne denli önemli olduğunu gösteriyor.
İnceden inceye insanın içine işleyen, yürek burkan, yaşanmış ve yaşanmakta olan olayların yanı sıra gerçekçi gözlemlerin de yer aldığı bu öykülerde, onca üzüntülerin değişik boyutlarda dile getirilişine tanık oluyoruz.
Ayrıca Nail Uyar, yıllardır acı ve gözyaşlarıyla yoğrulan bir coğrafyada, içten içe kaynayan insanların sancılı ilişkilerini de sorguluyor bu öykülerinde.
Yaşanan bazen kurgulananın ötesine geçer. Hayat öyküden daha şaşırtıcıdır. 

Nartlar / Kafkas Hikayeleri Kod: 11-E-21 Pdf İndir

Dünyanın en çok sevilen yazarlarından olan Osman Çelik dünya ya yazdığı kitaplar ile fark katmaya devam ediyor. Nartlar / Kafkas Hikayeleri Kod: 11-E-21 Pdf İndir kitabını hem pdf indirebilir hemde www.pdfkitapokuindir.com üzerinden okuyabilirsiniz.