Küçük Bir Adanın Not Defterinden Bolaman Pdf İndir

Küçük Bir Adanın Not Defterinden Bolaman
Anlattıklarım ve anlatacaklarım, doğduğunda gözünü denize açanların, uyandığında yüzünü deniz suyu ile yıkayanların, yüzdükten sonra ıslak donlarını üzerinde kurutanların, denizde çakıl taşı ayağında top sektirenlerin, topladığı gargalaklarla iki taş arasında tenekede midye pişirenlerin, dere taşlarının altına ellerini sokup balık yakalayanların, ısırgan otunun yangısını yivildin otunun yaprağıyla vurarak söndürenlerin, fındıkkabuğundan kayıklarda hayata yürek çekenlerin, yastığının altında çakıl taşlarıyla uyuyanların, ben diyeyim Sideli, Polemenionlu siz deyin Çukurkışlaklı, Aya Kaleli; ama hepsi de “Bolamanlı çocuk” ların ortak hafızasıdır.

Benim Güzel Yurdum Pdf İndir

Benim Güzel Yurdum
Bu albümde, 1966 yazında Doğu ve Güney- doğu’ya, 1967 yazında Marmara, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarına yaptığım iki gezinin fotoğrafları ve bunlara ilişkin notlar var.
Doğu gezisiyle ilgili fotoğrafları “49 Yıl Önceki Bir Geziden Siyah Beyaz Fotoğraflar” başlığı altında 2015 yılı sonlarında ve 2016 yılı başlarında facebookta gün gün paylaştım. 1967 yılı gezimden fotoğrafları ise “Benim Güzel Yurdum” genel başlığı altında 2016’nın ilk aylarında yayımladım. Fotoğraflar, yaklaşık 50 yıl öncesiyle ilgili olmasından kaynaklanıyor olsa gerek okuyucular tarafından ilgiyle karşılandı. Birkaç okuyucu da bunların bir kitap halinde basılmasını önerdi.

Narrative Of The Life Of Frederick Douglass An American Slave Pdf İndir

Narrative Of The Life Of Frederick Douglass An American Slave
In the month of August, 1841, I attended an antislavery convention in Nantucket, at which it was my happiness to become acquainted with Frederick Douglass, the writer of the following Narrative. He was a stranger to nearly every member of that body; but, having recently made his escape from the southern prison-house of bondage, and feeling his curiosity excited to ascertain the  principles and measures of the abolitionists,—of whom he had heard a somewhat vague description while he was a slave,—he was induced to give his attendance, on the occasion alluded to, though at that time a resident in New Bedford.