Mevlid Pdf İndir

Mevlid
Doğum zamanı, doğum yeri ve doğum mânalarına gelen mevlid, aynı zamanda edebiyatımızda aynı isimle anılan bir türün adıdır. Bu edebî türde esas olarak Hz. Peygamber’in hayatı konu olarak alınmakta, doğumu, peygamberliği, mucizeleri ve vefatı işlenmektedir. Elh-i beyt ve bazı hikâyeleri ihtiva eden mevlid metinleri de vardır. Mevlid metinleri arasında edebî değeri, tesirleri ve yaygınlığı açısından Süleyman Çelebi’nin ayrı bir yeri vardır.
Bu Mevlid metni, mütekâmil bir metindir. Bilindiği gibi bu sahada ilk ve en derli toplu araştırma, bu metni baskıya hazırlayan Neclâ Pekolcay Hanımefendi tarafından yapılmıştır. Kütüphânelerde mevcut olan bu metnin eksik ve fazlalıklardan en uzak bir metin olduğu muhakkaktır.

Çocuk Diliyle Biricik Peygamberim Pdf İndir

Çocuk Diliyle Biricik Peygamberim
BİRİCİK PEYGAMBERİMİZİN HAYATINI BİR DE ÇOCUK GÖZÜYLE OKUMAYA NE DERSİNİZ?
Yazarlık mesleğini deneyimleyen bir çocuğun dilinden,
Peygamberimizin (sav) yaşadığı zamanı keşfetmeye hazır mısınız?
 
Günümüz çocuklarının gözüyle Peygamber Efendimizin (sav) yaşadığı dönemi ziyaret edecek, Peygamberimizin (sav) tüm insanlığa örnek olan yaşamını öğreneceksiniz. Üstelik bu keşifte, size keyifli resimler eşlik edecek. Kitabın sonuna geldiğinizde Peygamberimizin (sav) 63 yıllık hayatını anlatan, 63 bölümü tamamlamış olacaksınız. Kitabın sayfalarına dokunduğunuzda, kendinizi Fil Vakası’ndan Veda Hutbesi’ne kadar uzanan bir zaman yolculuğunun içinde bulacaksınız.
 
Biricik Peygamberimizin hayatını keşfetmeye hazırsanız, haydi durmayın, Bismillah deyip okumaya başlayın!

Savaş Kazandıran Sünnet Pdf İndir

Savaş Kazandıran Sünnet
Allâh-û Te`âlâ Şöyle buyuruyor:
” (Habibim! Ehl-i Kitap, müşrik veya Müslüman; Allah`ı sevdiğini iddia eden herkese) de ki:
“Eğer siz Allah`ı seviyor olduysanız; bana hakkıyla uyun ki Allah da sizi sevsin (sizden razı olup sevap versin) ve sizin için günahlarınızı örtsün.
 
Allah (Kendisini sevenlerin günahlarını çokça bağışlayan bir) Ğafur`dur; (Habibine uyarak sevgisini kazananlara da çok acıyan bir) Rahim`dir.(Ali İmran Süresi 31. Ayet)
 
Ümmet`imin fesada uğradığı dönemde kim benim Sünnet`ime sımsıkı sarılırsa ona 100 şehit sevabı vardır.(Tabârani)
 
Allah`ım bizi dünyada Resül`ün. Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem`in sünnet`inden ayırma; Ahirette ise şefkatinden mahrum kılma.
Âmin.