Hıstorias Seleccıonadas de Nasreddin Hoca (İspanyolca Seçme Hikayeler Nasreddin Hoca) cep boy Pdf İndir

Hıstorias Seleccıonadas de Nasreddin Hoca (İspanyolca Seçme Hikayeler Nasreddin Hoca) cep boy
-Un día, un hombre trajo una carta a Nasreddin Hodja. Sin embargo, no fue escrito en un idioma que conocía el Hodja. Se miró la carta, reflexionó un poco y lo hizo:
– No puedo leerlo.
El hombre se enojó cuando oye esto y dijo:
– Usted no es un Hodja? Si no te avergüenzas de mí, seas avergonzado de su Kavuk!
Entonces el Hodja quitó el Kavuk y lo pone en la cabeza de la persona:
– Si sólo depende del Kavuk tú lo lees literalmente!

La Nariz Pdf İndir

La Nariz
La nariz es un cuento escrito por Nikolái Gógol en 1836.
Trata de un hombre que se levanta un día y advierte que ha perdido su nariz. Más tarde se la encuentra por la calle y descubre que ésta ha desarrollado su propia vida social y que incluso ha alcanzado un estatus más alto que el suyo.

Latin Amerika’nın Kesik Damarları Pdf İndir

Latin Amerika’nın Kesik Damarları
Topraklarındaki zenginlikler nedeniyle beş yüzyıldır kesintisiz bir şekilde yağmaya ve saldırıya maruz kalan 
Latin Amerika’nın  hikâyesi; bütün insanlığın güç ve iktidar ilişkilerinin, emperyalist politikaların, savaşların 
altındaki nedenlerin, baskı karşısında mayalanan öfkenin, isyanın ve acının özetidir.  
Altın, elmas, kalay, gümüş gibi doğal kaynakların; kakao, şekerkamışı, muz, pamuk gibi tarım ürünlerinin 
fışkırdığı bereketli topraklar halkları yoksullaştırmış, başka kıtaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kimi zaman 
işgal, çoğu zaman da kukla yönetimler aracılığıyla talan edilmiştir. Üstelik saldırganlar niyetlerini hiçbir zaman 
gizleme ihtiyacı duymamıştır. Meksika’nın fethi sırasında Hernán Cortés’in yardımcılığını yapan Bernal Diaz del 
castillo bunu şu sözlerle açıkça ifade eder: “Tanrı’ya ve hükümdarımıza hizmet için geldik biz buraya. Fakat 
aynı zamanda, buradaki zenginlikler için de geldik.” Köle taşıyan gemiler belki artık okyanusu geçmiyor ama 
köle tüccarları çalışma bakanlığı aracılığıyla işlerini sürdürmeye devam ediyorlar. 
 

Pepe Y Sus Amigos +Audio Descargable A1 (¡Me Gusta Leer En Español! Pdf İndir

Pepe Y Sus Amigos +Audio Descargable A1 (¡Me Gusta Leer En Español!
Pepe está harto de no tener más amigos en su pueblo que su gato Boquerón. Hasta que un día, de un mundo lejano, reciben una visita inesperada que hará a Pepe y Boquerón muy felices.
 
·         Actividades lúdicas para trabajar las cuatro destrezas lingüísticas (comprensión lectora, comprensión auditiva, expresión oral y expresión escrita) durante y después de la lectura.
·         Incluye audio descargable con la grabación del texto íntegro.
·         Incluye un código de acceso al libro digital en www.blinklearning.com
·         Atractivas y coloridas ilustraciones.
·         Dirigida a estudiantes de nivel A1
 

Yarınki Yüzün Cilt 1: Ateş ve Mızrak Pdf İndir

Yarınki Yüzün Cilt 1: Ateş ve Mızrak
21. yüzyılın önde gelen edebiyat yapıtlarından sayılan Yarınki Yüzün nihayet Türkçede. İspanyolca edebiyatın önde gelen isimlerinden Javier Marías, Nobel Edebiyat Ödülü’nün sağlam adaylarından biri olarak görülüyor. Yarınki Yüzün, günümüz edebiyatının genel eğilimlerinin aksine, olağanüstü bir dil kullanımına dayanıyor: Hem edebi bir ziyafet olup hem de okuru kendine heyecanla bağlayan o ender eserlerden. Romanın ilk cildi olan Ateş ve Mızrak’ın başkahramanı, Londra’da yaşayan Jaime Deza. İspanyol çevirmen Deza, karısından ayrılmanın bunalımını atlatamamış, eski defterleri kapatamamış bir adam. Sürgünde olmayan bir sürgün. İnsanların içyüzünü, maskelerin altında saklananı görme konusunda özel bir yeteneği olan Deza’nın bir “insan tercümanı ya da yorumcusu” olarak İngiliz Gizli Servisi’nin hizmetine girmesiyle gelişen olaylar, tanıştığı sıradışı kişilerin casus filmlerine taş çıkaran hikâyeleriyle birlikte daha da ilginç bir hal alıyor.

Boynu Vurulmuş Ay Pdf İndir

Boynu Vurulmuş Ay
Çok büyük yazarlar yine çok büyük yazarlarla karşılaştırılır, arka kapaklarda. Bazen kritiklerde falan. Mesela, okura tanıtmak için, vurgulanan yazardan önce birkaç önemli isim sayılırsa daha etkili olacağı düşünülür. Biz şöyle yapıyoruz: Pacheco’nun değerini belirginleştirmek için, önce onun ismini söylüyoruz, ardından diğer Meksikalı büyükleri, mesela Fuentes’i, mesela Llosa’yı. Bunu şunun için yapıyoruz: Pacheco oldukça hafif, epey hızlı, gerektiği kadar yavaş ve çok yoğun. Meksika Devrimi’ni soluk soluğa anlatsa bile, elbette gerilimli ve fena hâlde mistik. Çöl Savaşları’nı okumadınız, Pacheco’yu duymadınız! O hâlde şöyle anlatalım: Adını hiç duymadığınız bir yazarın ilk cümleleri, sizi, ayda ilk kez yürüyormuş duygusunun farklılığını yaşatıyorsa, onun kurmacasının içinde yaşama konusunda kararınızı çoktan almışsınızdır. Pacheco, başlangıçta bu. İlerlemeye devam ediyorsanız, bu Meksikalının metinleri içinde bahsettiği ay, ne kadar yerçekimsiz olursa olsun artık sizin dünyanız; bitirmek istemiyorsanız, olup bitenin yaşadığınız yer olduğuna inanamıyorsunuzdur. Kitabın ortalarında Pacheco, az çok bu. Sona yaklaştığınızda bitmesini istemiyorsunuz çünkü artık Meksikalısınız, çünkü Pacheco artık sadece Meksikalı değil, dünyalı tüm okurların yazarı. Kolay gelsin, çünkü işiniz epey zor.

El Capote Pdf İndir

El Capote
El capote es un cuento de Nikolai Gógol escrito entre 1839 y 1841, y publicado en 1842.1 El relato, incluido en el libro Historias de San Petersburgo, presenta la historia de Akaki Akákievich Bashmachkin, un funcionario de San Petersburgo que trabaja como copista en los escalafones más bajos de la administración rusa. Pese a su humilde condición, debe gastar todos sus ahorros en encargar un nuevo capote para protegerse del duro invierno petersburgués.